Suzanne- Blogger Beebs and Moms
Column Lifestyle

Creatief zijn als moeder

De titel verraad eigenlijk al waar mijn blog van vandaag over gaat! En in deze tijd van het jaar komt dat nog meer naar voren. Ik vind het heerlijk om creatief bezig te zijn. Van kaarten maken tot tekenen, van versieren tot taarten maken (al doe ik dat te weinig) en leuke creaties met Dex maken. Dat laatste begint nu pas eigenlijk en ik merk dat hij het ook echt leuk vind om te kleuren, verven, bouwen en te kleien. Daar maakt mijn creatieve hart wel een sprongetje van. Daar geniet ik enorm van. Maar waarom meer in deze tijd van het jaar?

Ik geniet van creatief bezig zijn

Als de blaadjes van de bomen vallen, de kleuren herfstig worden, de dikke trui en sokken uit de kast komen en de kaarsjes aangaan heb ik zin om uren te verdwijnen achter mijn hobby’s. Welke hobby maakt niet uit als er maar kaarsjes aanstaan, het buiten waait en een leuke serie op de achtergrond speelt. Dan ben ik, Suus, helemaal in haar element. Ik had overigens al gedacht dat ik een meisje zou krijgen, want ja die vinden dat super leuk (nee, niet allemaal), maar dat is niet het geval. Dex knutselt graag net zoals ik, alleen duurt dat bij mij makkelijk de hele dag en bij Dex hooguit 10 minuten. Geen probleem!

Tip, lees ook: Hoe vind ik een hobby als moeder?

Versieringen voor de feestdagen

Terug naar mijn hobby’s. Momenteel ben ik bezig met de versieringen voor de feestdagen! Ik start met Halloween, daarna Sinterklaas en de laatste versieringen zijn voor de kerst. Ik startte altijd erg vroeg met Kerst, maar doordat Dex nu ouder is, vind ik het belangrijk om alle feestdagen te doen. Hoe leuk namelijk met een kleintje in huis. Ze geloven nog in deze dingen en dat maakt deze dagen voor mij naast het knutselen en versieren extra magisch. Niet alleen het creatieve komt naar boven als het gaat om knutselen, maar ik vind het dan ook extra leuk om de keuken in te duiken.

Check ook: DIY – Sinterklaas krans met pepernoten

Dit jaar namelijk voor het eerst met Dex zijn eigen verjaardagstaart versieren, pepernoten maken en ik denk ook leuke vogelslingers voor in de tuin. Genieten vind ik dat! Een andere manier van creatief zijn, maar niet minder leuk. Ik moet dan ook wel echt altijd bezig zijn met iets en dat maakt het wel lastig, want ik vind ook op dat gebied heel veel leuk. De ene keer ben ik veel aan het tekenen, de andere keer weer wat meer aan het kleuren of kaarten aan het maken. En de volgende dag haal ik een bol wol uit de kast en ga weer iets breien. Dat laatste maak ik nooit echt af, want daar ben ik oprecht het minst goed in. Een tijd terug heb ik nog eens iets van klei gemaakt en heb ik de strijkkralen en verven op nummer uit de kast gehaald. Tja, ik heb ook veel van dat soort dingen en niet voor niets een eigen hobby kamer. Ja dit seizoen haalt dit echt bij mij naar boven.

Niet alleen knutselen

En dat heb ik ook met het interieur. Naast het versieren tijdens de feestdagen. Ben ik ook altijd weer iets nieuws aan het denken wat we kunnen doen in ons huis. Kleine dingen die we willen doen en misschien minder geld kosten. Maar ook wat grotere dingen aanpakken, waar we dan even voor sparen. Daar heb je uiteindelijk ook een creatief brein voor nodig. Zo had ik laatst bedacht dat ik van de veel te kleine plank in de keuken een grotere wilde maken. En nu hebben we daar een bar. Daar geniet ik enorm van! Tijdens het koken kan Dex of Ralf erbij komen zitten, maar ik heb er ook al een aantal keer een meeting aan gedaan. Als ik thuis werk heb ik zo toch meerdere plekken waar ik dan even kan zitten. Zeker als we allebei thuis werken.

Daarnaast heb ik onze zolder weer eens op geruimd en met wat oude spullen en een oud bureau heb ik samen met Ralf een gamekamer en een sportkamer op de zolder gemaakt. Het is dan misschien nog niet perfect, uiteraard willen we de zolder ook een opknapbeurt geven, maar dat zijn dan dingen die op het lijst van dat willen we doen in de toekomst staan.

Ja een creatieve miep dus! Knutseltrutje, clubje… hoe je het ook wil noemen! Maar ik ben er trots op en ik ben blij dat ik een hobby heb waar ik mijn passie in kwijt kan. Ik ben eigenlijk wel benieuwd welke hobby jij als mama hebt. Deel je het onder dit bericht of in een dm?

Liefs Suus

Lees hier alle blogs van Suus

«